dubovy nabytok

Moderný dubový nábytok

Prečo si vybrať dubový nábytok?

Prvým a asi aj najdôležitejším dôvodom prečo pri zariaďovaní použiť dubový nábytok spočíva v jeho tvrdosti a kvalite. Dubový nábytok svojou pevnosťou a silou je skutočne dobrou voľbou predovšetkým pre rodiny s malými deťmi. No rovnako si nachádza obľubu aj u mladých ľudí, ktorý túžia po luxuse a nevšednosti.  Dokonale odolá tlaku a pri vhodnej povrchovej úprave a starostlivosti bude tento klenot v podobe nábytku dokonalým dedičstvom pre viaceré generácie. Pokojne ho môžeme zaradiť medzi elegantné a samozrejme aj svojou drevo kresbou medzi zaujímavé kúsky nábytku. Práve vďaka dubovému nábytku môže váš interiér získať prírodný moderný štýl a eleganciu. Jeho jednoduché línie podčiarkujú jeho nadčasovosť a luxus, pričom dokonale oživia nejeden interiér.

Moderný nábytok do obývačky

Dubové drevo

Dubové drevo patrí medzi univerzálne materiály a aj vďaka tomu sa hodí do každej miestnosti. Široká škála sortimentu ponúka rôzne komody, sekretáre, televízne stolíky, počítačové stolíky, či luxusné masívne postele. Čo sa týka finálnej úpravy máte na výber buď bez povrchovej úpravy alebo povrchovú úpravu olej, čím dokonale zakonzervujete a kvalitne ochránite váš nábytok.

Nábytok z dubu

Nábytok z dubového dreva dokáže dokonale prepojiť atmosféru remesla s moderným a vkusným štýlom. Kvalitnými prírodnými moridlami môžete jednoducho zmeniť jeho sfarbenie a získať tým aj nový image nábytku. Záleží len na vás aký odtieň si vyberiete. Oslovte samotného výrobcu a zariaďte si interiér v nadčasovom dizajne za rozumné ceny.  

Ponúkame

Navštivte nás

 

Moderný dubový nábytokdubovy nabytok

 Dubové postele z masívu

Moderná dubová posteľ

Záhradný dubový nábytok 

igi

Lesy v našich končinách ponúkajú výnimočné dreviny pre nábytkársky priemysel dub, brezu, borovicu a buk. Ich drevo je odolné, trvácne a je k dispozícii v dostatočnom množstve. Nábytok z dubu okrem estetickej hodnoty je zdravotne nezávadný a odolný .  Na povrchovú úpravu sú použité kvalitné nemecké prípravky od firmy Livos. 

Jedálenský stôl z dubového masívu

Jedálenský stôl dubový

Moderná obývačka

Stôl do jedálne

Návod na zaobchádzanie s dubovým nábytkom

Pri otváraní balíka nepoužívať ostré predmety, aby nedošlo k poškodeniu nábytku a spôsobenie ryhy

Nevystavujte nábytok priamemu slnečnému svetlu (može nastať zmena farebného odtieňa) , nábytok nesmie prichádzať do priameho styku s vodou, alebo byť umiestnený vo vlhkom prostredí . Neukladajte na nábytok horúce predmety.

Nábytok neumiestňujte blízko k zdroju sálavého tepla ( min 45 cm ) Zmena textúry , drobné odchýlky vo farbe , rastové chyby nie  sú kazom , ale dôkazom prírodnéhocharakteru dreva .

Prach z drevenej časti odstráňte jemnou čistou a suchou handričkou . Pri väčšom znečistení použite čistiaci prostriedok určený na nábytok .

Všetky skrutky je vhodné po určitom čase užívania výrobku dotiahnuť , ich pravidelnou kontrolou a doťahovaním dosiahneme vyššiu životnosť a celkovú pevnosť  nábytku . Kývanie výrobku do 2mm nie je kaz.

Voda nesmie dlhdobo pôsobiť na materiál ani vniknúť do hrán nábytku .  

Pri ukladaní nábytku je nutné dávať pozor na rovnosť podlahy.

Na drevené časti nábytku v žiadnom prípade nepoužívajte chemické prostriedky (benzín, žieraviny, kyseliny alebo riedidlá ). Nábytok je možné čistiť len prípravkami na to určenými .Prísne zakázané je presúvať nábytok s naloženými skrinkami.

Dubový nábytok olejovo-voskovaný

Povrchová úprava olej a vosk je produkt vyrábaný na základe prírodných produktov, ktoré zvýrazňujú kresbu dreva a jeho štruktúru. Po určitom čase je potrebné povrchovú úpravu nábytku oživiť nábytkovým olejom alebo prípravkami obsahujúce vosk. Ošetrenie odporúčame vykonať jeden až dva krát do roka , respektíve ošetrenie zopakovať spočiatku 1-2x čím sa vytvorí súvislá ochranná vrstva, ktorá bude vysoko odolná proti poškodeniu a tekutinám, dodá nábytku elegantný lesk a povrch bude pôsobiť na dotyk veľmi príjemne. Výhodou tejto povrchovej úpravy je že pokiaľ dôjde k poškodeniu nábytku poškriabaním, zákazník si sám dokáže svojpomocne poškodenie odstrániť a opraviť.

Pri poškodení povrchu nábytku pôsobením tekutín, poškriabaním,... je oprava podobná – poškodené miesto prebrúsime brúsnym papierom( zrnitosť 150 ) v smere vlákien dreva a zahladíme brusnou tkaninou. Nanesieme nábytkársky olej a po 1-2 min. nevsiaknutý prebytok vytrieme do sucha suchou  handrou. Zahladenie tkaninou a olejovanie na druhy deň opakujeme. Prípadná svetlejšia farba upravovaného miesta by sa mala časom pôsobením svetla zjednotiť.

 

Dubovy nabytok

Komody z masívu alebo drevotriesky?

Poslednú dobu sa v interiérovom dizajne presadzuje minimalistický štýl. Už nie sú trendom prepchaté izby s nábytkom. Práve naopak, v súčasnosti dominujú elegantné menšie kusy nábytku, ktoré pôsobie ako skutočný šperk. Do tejto kategórie jednoznačne patria aj komody.

dubová komoda do obývačky

Komoda predstavuje menší kus nábytku, ktoré môže byť buď v šuflíkovom prevedení poprípade aj v kombináciou šuplík skrinka alebo dvierka. Okrem prevedenia rovnako zohráva úlohu aj materiál, z ktorého je komoda vyrobená. V lacnejšej cenovej hladine nájdete komody z drevotriesky. Avšak samotná drevotrieska je vyrobená z drevárskeho odpadu, ktoré je následne zlepené formaldehydovým lepidlom. Následne sa na povrch nalepí papierová fólia, ktorá navodí dojem dreva. Komoda z drevotriesky má však malú odolnosť a časom sa dokonca môže stať, že sa celkom rozpadne. Dokonca sa uvoľňuje aj formaldehyd, ktorý dokáže vážne poškodzovať dýchacie cesty.

Komody z masívu

Komody z masívu sa vyrábajú z protriednych masívnych plátov dreva. Základom je kvalitné sušenie v sušiarni a následné ošetrenie proti hmyzu vlahe a vlhkosti. Nasleduje kvalitné opracovanie a povrchové ošetrenie, či už včelím voskom alebo prírodným lakom zabezpečí nášmu nábytku dlho trvácnosť. Takto opracované komody si môžete vybrať zo smrekového, borovicového a dokonca aj dubového masívu. Štýlovo sa dokážu dokonale prispôsobiť buď do nadčasového interiéru, no rovnako sa veľkej obľube tešia aj rustikálne komody ktorý napodobňujú starožitný nábytok .

Rustikálne komody tvoria špecifickú skupinu v masívnom nábytku. Svojim dokonalým opracovaním patria do kategórie luxusného nábytku. Aj vďaka nemu si váš interiér dokážete zariadiť v luxusnom romantickom štýle s vidieckym nádychom.

Neváhajte preto ani vy a uprednostite kvalitu a vyberte si kvalitné komody z masívu, ktoré sú vo svojej podstate zárukou skutočnej kvality.

Komody z borovicového masívu

Nábytok z borovicového masívu sa na slovenskom trhu objavuje už pomerne dlhú dobu. Jedná sa o skuťočne kvalitný výrobok, ktorý sa cenovo môže porovnať aj s drevotrieskou no rozhodne sa lýšia svojou kvalitou. Práve komody z borovicového dreva ako skutočne kvalitný kus nábytku sa môže dokonca aj dediť medzi generáciami.

Komody z dubového masívu

Dubové drevo ako jeden z najtvrdších a najodolnejších drevín ponúka skutočne kvalitný podklad pre kvalitný nábytok. Komody z dubového dreva sú vhodné pre najnáročnejších zákazníkov, ktorý sa chcú niečím odlišovať. Zahńňajú v sebe vysokú kvalitu, luxus a eleganciu. Jednoduchý nadčasový dizajn vám dá pocit výnimočnosti.

luxusný nábytok

Go to top