Sedačky a sedacie súpravy

kozena sedacka

Pri zariaďovaní interiéru zaručene prihliadame na všetky detaily aby sme v konečnom dôsledku vytvorili dokonalý jednotný celok. Pri výbere sedačky by sme mali prihliadať na detaily dvojnásobne. Samotný výber sedačky netreba podceňovať a jednoznačne mu treba venovať dostatok času. Či už si hladáte látkovú alebo koženú sedačku, rohovú sedačku alebo sedaciu súpravu zloženú z viacerých častí. Najdôležiteším je aby ste sa na nej cítili príjemne.

 

kozene sedacky Pri výbere sedačky je potrebné prehliadať na jej rozmery. Jednak aby sa zmestila na vami vybrané miesto a tiež aby ste sa na nej cítili príjemne. Sedacia časť vašej sedačky musí poskytovať dostatočné miesto a pohodlie. Rovnako je to aj s výškou operacej časti. Práve tá musí svojim ergonomickým dizajnom poskytnúť oporu vašej chrbtici, aby ste mohli príjemne zrelaxovať. Kožené sedačky už dlhé roky patria do top priečky medzi obľúbenými sedačkami. Svojim dizajnom a prevedením už na prvý pohľad zmenia dizajn vášho interéru a vnesú do nej požadovaný luxus. Kožené sedačky sa veľmi jednoducho udržiavajú a nevyžadujú si žiadnu namáhavú úpravu. Aj vďaka tomu ju obľubuje čoraz viac alergikov. Vďaka možnosti farbenia kože si tak koženú sedačku dokážete veľmi jednoducho zladiť so svojim interiérom a vytvoriť jednotný a elegantný celok. Vďaka vysokej obľube sa koža používa aj na čalúnenie postele. Práve kožené postele sa čoraz viac tešia obľube nie len medzi mladými, ale aj zákazníkmi v zrelšom veku. Kožená posteľ už na prvý pohľad pôsobí netypycky, no veľmi elegantne. Svojim dizajnom upúta už na prvý pohľad a rovnako sa farebne dokáže jednoducho prispôsobiť aj farebnému prevedeniu vášho interiéru.  Oživte aj vy svoj interiér a doplňte ho o elegantné sedačky, kožené sedačky, či dokonca elegantné kožené postele. Oslovte odborníka a nechajte si poradiť, inšpirovať, či dokonca aj motivovať.

Dubovy nabytok

Komody z masívu alebo drevotriesky?

Poslednú dobu sa v interiérovom dizajne presadzuje minimalistický štýl. Už nie sú trendom prepchaté izby s nábytkom. Práve naopak, v súčasnosti dominujú elegantné menšie kusy nábytku, ktoré pôsobie ako skutočný šperk. Do tejto kategórie jednoznačne patria aj komody.

dubová komoda do obývačky

Komoda predstavuje menší kus nábytku, ktoré môže byť buď v šuflíkovom prevedení poprípade aj v kombináciou šuplík skrinka alebo dvierka. Okrem prevedenia rovnako zohráva úlohu aj materiál, z ktorého je komoda vyrobená. V lacnejšej cenovej hladine nájdete komody z drevotriesky. Avšak samotná drevotrieska je vyrobená z drevárskeho odpadu, ktoré je následne zlepené formaldehydovým lepidlom. Následne sa na povrch nalepí papierová fólia, ktorá navodí dojem dreva. Komoda z drevotriesky má však malú odolnosť a časom sa dokonca môže stať, že sa celkom rozpadne. Dokonca sa uvoľňuje aj formaldehyd, ktorý dokáže vážne poškodzovať dýchacie cesty.

Komody z masívu

Komody z masívu sa vyrábajú z protriednych masívnych plátov dreva. Základom je kvalitné sušenie v sušiarni a následné ošetrenie proti hmyzu vlahe a vlhkosti. Nasleduje kvalitné opracovanie a povrchové ošetrenie, či už včelím voskom alebo prírodným lakom zabezpečí nášmu nábytku dlho trvácnosť. Takto opracované komody si môžete vybrať zo smrekového, borovicového a dokonca aj dubového masívu. Štýlovo sa dokážu dokonale prispôsobiť buď do nadčasového interiéru, no rovnako sa veľkej obľube tešia aj rustikálne komody ktorý napodobňujú starožitný nábytok .

Rustikálne komody tvoria špecifickú skupinu v masívnom nábytku. Svojim dokonalým opracovaním patria do kategórie luxusného nábytku. Aj vďaka nemu si váš interiér dokážete zariadiť v luxusnom romantickom štýle s vidieckym nádychom.

Neváhajte preto ani vy a uprednostite kvalitu a vyberte si kvalitné komody z masívu, ktoré sú vo svojej podstate zárukou skutočnej kvality.

Komody z borovicového masívu

Nábytok z borovicového masívu sa na slovenskom trhu objavuje už pomerne dlhú dobu. Jedná sa o skuťočne kvalitný výrobok, ktorý sa cenovo môže porovnať aj s drevotrieskou no rozhodne sa lýšia svojou kvalitou. Práve komody z borovicového dreva ako skutočne kvalitný kus nábytku sa môže dokonca aj dediť medzi generáciami.

Komody z dubového masívu

Dubové drevo ako jeden z najtvrdších a najodolnejších drevín ponúka skutočne kvalitný podklad pre kvalitný nábytok. Komody z dubového dreva sú vhodné pre najnáročnejších zákazníkov, ktorý sa chcú niečím odlišovať. Zahńňajú v sebe vysokú kvalitu, luxus a eleganciu. Jednoduchý nadčasový dizajn vám dá pocit výnimočnosti.

luxusný nábytok

Go to top