Oddych v posteli z masívneho dreva

postel z masivu

 

V posteli trávime tretinu živote, preto je potrebné si tento čas čo najviac spríjemniť. Nejde len o matrac, aj rám postele je veľmi dôležitý. Od rámu sa odvíja celkový dizajn, ktorý určuje aj samotný vzhľad celej spálne. A aký je najlepší materiál na výrobu posteľového rámu? Samozrejme je to drevo.

Rovnako, ako to je u všetkých kusov nábytku, tak aj manželské postele je možné vyrobiť z rôznych materiálov z kovu, drevotriesky, alebo masívneho dreva. V súčasnej dobe je výber skutočne pestrý, avšak stále najobľúbenejším materiálom na výrobu postelí ostáva masív. Masív je prvotriednym materiálom na výrobu postelí, či už jednolôžok, alebo manželských postelí. Na výrobu masívnych manželských postelí a tiež aj jednolôžok sa najčastejšie využíva smrekové, alebo borovicové drevo. Výnimkou však nie sú ani postele z duba, buka, brezy, alebo čerešňového dreva. Tieto druhy dreva sú však drahšie ako smrek a borovica. Aj postele z borovice sú veľmi obľúbené, pôsobia luxusne, sú pevné a kvalitné. Drevené postele sú obľúbené u starých, aj u mladých zákazníkov, u vyznávačov klasiky, alebo fanúšikov moderného štýlu bývania. Drevená posteľ dokáže každému príbytku dodať nádych luxusu, najmä aj ide o prepracovaný rustikálny kus. Predstavuje bezpečie, pohodlie a istotu. Masívna manželská posteľ nie je riešením na rok, alebo na dva. Vydrží s Vami po celé generácie. A ani počas tohto času nestratí na pevnosti a kvalite. Kúpou manželskej postele z masívu určite nič neskazíte, naopak, masívna manželská posteľ sa veľmi vyplatí. S dobrým matracom bude Vaša posteľ ako stvorená na spanie, leňošenie, prežívanie príjemných chvíľ s partnerom, čítania, alebo relaxovanie. Masívne manželské postele sa hodia do každej spálne, či už je máte zariadenú moderne, alebo o čosi klasickejšie.

Dubovy nabytok

Komody z masívu alebo drevotriesky?

Poslednú dobu sa v interiérovom dizajne presadzuje minimalistický štýl. Už nie sú trendom prepchaté izby s nábytkom. Práve naopak, v súčasnosti dominujú elegantné menšie kusy nábytku, ktoré pôsobie ako skutočný šperk. Do tejto kategórie jednoznačne patria aj komody.

dubová komoda do obývačky

Komoda predstavuje menší kus nábytku, ktoré môže byť buď v šuflíkovom prevedení poprípade aj v kombináciou šuplík skrinka alebo dvierka. Okrem prevedenia rovnako zohráva úlohu aj materiál, z ktorého je komoda vyrobená. V lacnejšej cenovej hladine nájdete komody z drevotriesky. Avšak samotná drevotrieska je vyrobená z drevárskeho odpadu, ktoré je následne zlepené formaldehydovým lepidlom. Následne sa na povrch nalepí papierová fólia, ktorá navodí dojem dreva. Komoda z drevotriesky má však malú odolnosť a časom sa dokonca môže stať, že sa celkom rozpadne. Dokonca sa uvoľňuje aj formaldehyd, ktorý dokáže vážne poškodzovať dýchacie cesty.

Komody z masívu

Komody z masívu sa vyrábajú z protriednych masívnych plátov dreva. Základom je kvalitné sušenie v sušiarni a následné ošetrenie proti hmyzu vlahe a vlhkosti. Nasleduje kvalitné opracovanie a povrchové ošetrenie, či už včelím voskom alebo prírodným lakom zabezpečí nášmu nábytku dlho trvácnosť. Takto opracované komody si môžete vybrať zo smrekového, borovicového a dokonca aj dubového masívu. Štýlovo sa dokážu dokonale prispôsobiť buď do nadčasového interiéru, no rovnako sa veľkej obľube tešia aj rustikálne komody ktorý napodobňujú starožitný nábytok .

Rustikálne komody tvoria špecifickú skupinu v masívnom nábytku. Svojim dokonalým opracovaním patria do kategórie luxusného nábytku. Aj vďaka nemu si váš interiér dokážete zariadiť v luxusnom romantickom štýle s vidieckym nádychom.

Neváhajte preto ani vy a uprednostite kvalitu a vyberte si kvalitné komody z masívu, ktoré sú vo svojej podstate zárukou skutočnej kvality.

Komody z borovicového masívu

Nábytok z borovicového masívu sa na slovenskom trhu objavuje už pomerne dlhú dobu. Jedná sa o skuťočne kvalitný výrobok, ktorý sa cenovo môže porovnať aj s drevotrieskou no rozhodne sa lýšia svojou kvalitou. Práve komody z borovicového dreva ako skutočne kvalitný kus nábytku sa môže dokonca aj dediť medzi generáciami.

Komody z dubového masívu

Dubové drevo ako jeden z najtvrdších a najodolnejších drevín ponúka skutočne kvalitný podklad pre kvalitný nábytok. Komody z dubového dreva sú vhodné pre najnáročnejších zákazníkov, ktorý sa chcú niečím odlišovať. Zahńňajú v sebe vysokú kvalitu, luxus a eleganciu. Jednoduchý nadčasový dizajn vám dá pocit výnimočnosti.

luxusný nábytok

Go to top